X
Menu
X

Oczywiście jest to tylko przykładowy scenariusz.
Przed każdym przyjęciem, zapraszamy Przyszłą Parę Młodą na spotkanie, na którym omawiamy każdy szczegół scenariusza i układamy wg. życzeń.

Scenariusz na wesele z dj Biała Podlaska:

1. Powitanie Pary Młodej wraz z goścmi w sali weselnej.

2. Wspólny pierwszy toast
W miejscu powitania goście częstowani są lampką szampana, odśpiewują tradycyjne „sto lat” na cześć Pary Młodej.

3. Zaproszenie gości za stoły.
Pierwszy obiad w czasie którego wznoszone są dalsze toasty na cześć Pary Młodej.

4. Pierwszy taniec weselny Pary Młodej.
Taniec, muzyka oczywiście wg indywidualnych charakteryzacji.

5. Zabawa rozpoczęta
W dalszej części następują bloki taneczne przerywane przerwami 15-25 minutowymi, a w tle muzyka instrumentalna. Czas podawania gorących dań uzgodniony z obsługą kuchni, w międzyczasie przyśpiewki biesiadne i tak do końca wesela.

6. Oczepiny
Młodzi siadają na krzesełkach na środku sali. Młodej odpina się welon (może być inny atrybut np. bukiecik), zawiązuje oczy. Wokół zbierają się wszystkie panny, trzymając się za ręce tańczą dookoła.
Panna Młoda po pewnym czasie rzuca welon do tyłu a panna która złapie welonik staje się nową Panną Młodą. Analogicznie Pan Młody rzuca muszkę lub inny atrybut w zebranych wokół kawalerów. W ten sposób mamy wyłonioną nową Parę Młodą. Teraz następuje krótki taniec obydwu par. Jest dla nich pierwszy taniec w nowej roli. Przepowiednia mówi, że nowa Para Młoda zmieni swój stan cywilny w ciągu roku (niekoniecznie ze sobą).
Następnym punktem są zabawy. Do najczęściej stosowanych należą: kareta, wycieczka do zoo, taniec z dziwnymi figurami i wiele innych Często kończy się oczepiny zbieraniem na wózeczek. Młodzi muszą zatańczyć odbijanego z każdym gościem, który wrzuci pieniążek do koszyczka. Osobno zbiera się dla Młodej i Młodego. Ta osoba, która zbierze więcej, będzie trzymać w domu „kasę”.

7. Tort weselny
Najczęściej przy zgaszonym świetle wjeżdża w blasku zapalonych świeczek i odpowiedniej oprawie muzycznej.

8. Podziękowanie Rodzicom
Zebrani na środku sali tanecznej w otoczeniu wszystkich gości Państwo Młodzi dziękują Rodzicom za przyjęcie, trud wychowania. Oczywiście do tego uzgodniona oprawa muzyczna. Wspólny taniec.

9. Pożegnalny taniec Pary Młodej
Odbywa się w uzgodnieniu z kamerzystą. Pora nie ma znaczenia. Młodzi tańcząc żegnają się się do kamery machając rękami. Jest to materiał przeznaczony do zakończenia filmu z wesela.

10. Zakończenie przyjęcia
Tutaj można aranżować własne pomysły. Zdarza się porwanie Panny Młodej, zaginięcie
bucika i inne atrakcje. Zależy to już od fantazji waszej i gości, uzgodnień z właścicielem lokalu.
Ostatnio zdarzyło mi się widzieć jak Panna Młoda po porwaniu wjechała na salę na białej klaczy.
No ale nie wszystko jest możliwe do realizacji.

Share